Małe mieszkanie w stylu prowansalskim

Nawet małe mieszkanie urządzone w stylu prowansalskim będzie się prezentowało nad wyraz dobrze i pozwoli wywrzeć duże wrażenie na podejmowanych gościach. Funkcjonalne rozwiązania, a także sposoby na optyczne powiększenie pomieszczeń to podstawy dobrej aranżacji niewielkiego mieszkania.

Romantyczna Prowansja

Prowansja to niezwykła kraina różowego wina i długich letnich wieczorów. Sielskość tutejszych krajobrazów znalazła odwzorowanie w tym francuskim stylu wykończenia wnętrz, który już dawno dotarł do innych krajów Europy i dalej. Styl ten docenią przede wszystkim osoby, które tęsknią za pięknymi krajobrazami oraz spokojem wiejskiego życia. Doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy wybrali życie w mieście, jest więc wykończenie wnętrza mieszkania w stylu prowansalskim.

Małe nie znaczy ciasne

Klasyczny styl prowansalski idzie w parze z oszczędnością przestrzeni, ponieważ stawia się tutaj na estetyczne i zarazem funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. W małych sypialniach obowiązkowo jednak muszą znaleźć się duże i wygodne łóżka do sypialni z zagłówkami, które nadadzą temu pomieszczeniu intymny i romantyczny charakter. Uroku z całą pewnością dodadzą także meble, które stylizowane są na stare, ponieważ oryginalne domy w stylu prowansalskim wykańczane były przez wiele lat. Oczywiście wybór mebli drewnianych ze sklepu daje gwarancję ich trwałości. Wybór tego stylu daje też pewność, że nie wyjdzie on z mody, jak może mieć to miejsce na przykład w przypadku stylu urbanistycznego.

Pastelowe kolory

W stylu prowansalskim dominują odcienie bieli i szarości oraz wszelkiego rodzaju barwy pastelowe, które pozwolą na stworzenie wnętrza unikatowego i wpadającego w pamięć. Jasne kolory powiększają optycznie, dzięki czemu goście odwiedzający domowników nie będą mogli wyjść z podziwu, jak przestronne może być małe mieszkanie. Dzięki usłudze tworzenia mebli na wymiar można w pełni wykorzystać każdą przestrzeń. W małym mieszkaniu za garderobę może posłużyć meblościanka, która może zostać wyposażona w duże lustro, które dodatkowo rozjaśni pomieszczenie.

Bliskość natury

Warto również zwrócić uwagę na możliwość swobodnego łączenia surowego drewna z miękkimi tkaninami. Tekstylia obowiązkowo powinny być jednak wykonane z tkanin naturalnych, ponieważ w stylu prowansalskim stale podkreślany jest wyraźny związek z naturą. Na szczególną uwagę zasługują więc na przykład pastelowe meble tapicerowane, które staną się ozdobą każdego salonu utrzymanego w estetyce stylu prowansalskiego.